Aselsan WT F 21 Lisanssız Telsiz

Aselsan WT-F21 Telsiz Fiyatları

Aselsannet markasının bir ürünü olan WT-F21 Basit yapılı Lisanssız el telsizi özellikle kısa mesafe telsiz iletişiminde size ucuz maliyetli çözüm sunmaktadır. 1000 mah li-ion bataryası yeterli kullanım süresini sunabilmektedir. Cihazın çıkış gücü düşük olduğundan batarya kapasitesi gün içerisinde yetebilmekte dir. Uygun fiyatıyla küçük alanlarda kullanım amacıyla satın alabileceğiniz bir lisanssız telsiz modelidir. Başlıca kullanım alanlarından bahsetmek gerekirse; cafe ve restoranlar, doğa ve her çeşit spor etkinlikleri, moteller, telsiz kiralama amaçlı, ayrıca çok katlı olmayan binalar da ve her türlü hobi amaçlı kullanım için bu ürünü firmamızdan tedarik edebilirsiniz.

Wt-f-21 avrupa standartları enstitüsünün frekans planlamasın göre kabul edilen ve ülkemisiznde kabul ettiği ve dahil olduğu frekans planlamasın göre PMR 446 lisanssız telsiz frekansında çalışmaktadır. Bu frekans bandı 446.00625 mhz ile 446.19375 mhz frekans aralığını içermektedir. Telsizin çıkış gücü pmr446 lisanssız telsiz çıkış gücü olan 0,5w dır. Profesyonel yani lisanslı telsiz modellerinin çıkış güçleri ise  uhf frekansında 4 w  VHF frekansında ise 5 w olarak kullanılmaktadır.

Lisanssız el telsizlerinde görüşme mesafesi telsizin performansına ve kalitesine bağlı olarak açık alanda yaklaşık 5-10 km arası şehir içindeyse yaklaşık 1-2 km civarında bir iletişim olanağı sağlar. İdeal şartlarda bu görüşme mesafeleri dahada artmaktadır. Havanın frekans açısından temiz olduğu alanlarda örneğin köylerde telsiz görüşme mesafeleri daha iyi iken havanın frekans açısından yoğun olduğu şehirlerde ise telsiz görüşme mesafeleri daha kısadır.

Lisanssız el telsizlerinde de diğer tüm telsiz marka ve modellerinde olduğu gibi kulaklık mikrofon aksesuar kullanımı olanağı bulunmaktadır. Özellikle gürültülü ortamlarda elinizdeki telsizin sesini duyamıyorsanız kulaklık mikrofon  kullanarak gürültülü ortamlarda telsizin sesini daha iyi duyabilirsiniz.

Lisanssız Telsiz 16 adet bağımsız kanala sahip olup kullanıcısına 16 adet grup oluşturma olanağı sağlar. Herbir kanal farklı frekans kullanmaktadır ve ayrıca tone ( ton ) diye tabir ettiğimiz alt kanallar mevcuttur. Bu alt kanallar sayesinde başka telsiz kullanıcılarının ses karışmalarını tamamen önlemesede nisbeten karışmaları azaltmaktadır. Karışma olmadan görüşme sağlayan kriptolu lisanssız el telsizleri de firmamızda olup detaylı bilgi için lütfen arayınız 

Telsiz şarj kuralları hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse; telsizi gece şarja koyup sabaha kadar iyice şarj edip gün içerisinde kullanmak en ideal kullanım şeklidir.

Telsizinizin kirlenmesi durumunda lütfen boya çıkarıcı keskin temizleyicilerle temizlemeyiniz hafif ıslak nemli bir bezle silebilirsiniz.  Telsiz bataryasının kontakları kirlendiğinde ise kesinlikle metal bir parça kullanmayınız kontakları bir silgi vasıtasıyla temizlemeniz en güzeli olacaktır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

 PMR 446 mhz  446,00625 mhaz ve 446,19375 mhz Frekans aralığında çalışır.

Telsizde Gürültü Susturma Squelch özelliği bulunmaktadır.

Anons Anlaşıldı Tonu Sesi (Roger Beep) özelliği bulunmaktadır.

16 Ana Kanal ve alt kanal özelliği bulunmaktadır.

Görüşme mesafesi coğrafi şartlara göre değişmektedir.

DCS/CTCSS Ara Kanal 83 DCS ve 38 CTCSS alt kanal seçeneğini bulunmaktadır.

Telsiz de Harici  kulaklık mikrofon kullanımı mevcuttur.

Telsiz de 1000 mAh Batarya Kapasitesine haiz batarya bulunmaktadır

Telsiz de Tuş Sesi Seçeneği bulunmaktadır.Tuş seslerini açabilir veya kapatabilirsiniz


Aselsan WT F 21 Telsiz BataryalarıAselsan WT F 21 Şarj ÜnitAselsan WT F21 Telsiz Kulaklık FiyatAselsan WT F 21 Telsiz Kılıfları